Wydarzenia w roku szkolnym 2007/2008


CZERWIEC
 
20.06.08 Zakończenie roku szkolnego 2007/2008.
Dzień, na który czekał chyba każdy z nas :)
Zakończenie roku szkolnego 2007/2008
 
04.06.08 Koncert filharmonii.
Po raz kolejny w naszym liceum odbył się, już ostatni w tym roku szkolnym, koncert Filharmonii Śląskiej w Katowicach, którego wysłuchały klasy pierwsze.
 

KWIECIEŃ
 
25.04.08 Rozdanie świadectw ukończenia liceum.
O godzinie 18.00 odbyło się uroczyste rozdanie świadectw ukończenia LO.
Rozdanie świadecw ukończenia LO
 
25.04.08 Ostatni Dzwonek.
Klasy drugie przygotowały uroczyste pożegnanie klas trzecich. Maturzyści usłyszeli symboliczny ostatni dzwonek.
Ostatni Dzwonek 2008
 
23.04.08 Drugi dzień tegorocznych Dni Zdrowia.
W tym dniu odbyła się akcja krwiodawstwa oraz wykłady dla dziewcząt z klas pierwszych dotyczące profilaktyki raka piersi.
Dni Zdrowia 2008
 
21.04.08 IV Dni Zdrowia w naszym liceum.
Hasłem tegorocznej sesji Dni Zdrowia było: „SERCE MASZ TYLKO JEDNO - profilaktyka i zwalczanie chorób serca”.
Dni Zdrowia 2008
 
18.04.08 Pielgrzymka klas trzecich do Częstochowy.
Klasy trzecie wraz z profesor Danutą Kocurek pojechały do Częstochowy, by pomodlić się za pomyślne zdanie zbliżających się matur.
Pielgrzymka do Częstochowy
 
11.04.08 Dzień Otwarty.
Naszą szkołę odwiedzili Gimnazjaliści. Mogli zobaczyć wnętrze budynku oraz poznać nauczycieli. Dla naszych Gości zostały przygotowane specjalne krótkie zajęcia pokazowe.
Odwiedziny Gimnazjalistów
 

MARZEC
 
19.03.08 Gilusomania.
Prezentacja przez klasy pierwsze kabaretów ilustrujących w satyryczny sposób codzienne życie uczniów w szkole.
Gilusomania
 
18.03.08 Wiosenna sesja etnograficzno – historyczna.
Tematem tej sesji były staropolskie obyczaje na ziemi pszczyńskiej, dotyczące obchodów powitania wiosny. Wszystko odbyło się na hali sportowej naszej szkoły.
Sesja etnograficzno-historyczna
 
14.03.08 Gminna Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych.
Reprezentanci naszej szkoły uczesticzyli w giełdzie szkół zorganizowanej w gimnazjum w Woli.
Giełda Szkół w Woli
 
03.08 Koncert filharmonii.
Kolejny raz w tym roku szkolnym odwiedziła nas grupa z Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Zagrali nam (a mianowicie klasom Ia i Ib) na instrumentach dętych.
 

LUTY
 
22.02.08 Wyjazd do Teatru Bagatela na sztukę pt. "Mayday".
Nasi uczniowie wraz z Panią Profesor Anną Majtyką wybrali się na sztukę pt. "Mayday". Tego dnia nie byliśmy w szkole, ponieważ były rekolekcje.
O godzinie 11.30 zaraz po Mszy świętej wyjechaliśmy do Krakowa. W autobusie było już bardzo wesoło, gdyż "nasz szkolny zespół muzyczny" umilił nam czas śpiewając przeróżne piosenki.
Gdy dotarliśmy na miejsce, oczywiście dostaliśmy 2,5h wolnego czasu. Jak to mówi tradycja, praktycznie każdy odwiedził MC Donalda, zrobił wymarzone zakupy w krakowskich sklepach oraz pospacerował po rynku.
Po wolnym czasie wszyscy spotkali się pod teatrem i dostali bilety. Wreszcie nadszedł czas, by zająć wygodne miejsca na sali. Rozpoczęła się sztuka. Już na początku było wiadomo, że będzie ona przeznakomitą komedią, gdyż cała historia opierała się na dowcipach, śmiesznych wypowiedziach no i oczywiście zawierała wiele z życia codziennego (oczywiście mamy na myśli zdradzanie przez mężczyzn kobiet:P:P - nie urażając tych wiernych;P xD).
Po zakończeniu sztuki, każdy wypowiedział się na temat przedstawienia i chyba nikt nie mógł powiedzieć, że było ono nudne i nieinteresujące. Wyjazd zaliczamy do udanych i miejmy nadzieję, że uda nam się namówić Panią Profesor na kolejny wyjazd tym razem na sztukę pt. "Mayday 2".
 
20-22.02.08 Rekolekcje wielkopostne.
Szkolne rekolekcje prowadził ojciec Emil Pacławski z Tychów. W pierwszym dniu odbyły się na sali gimnastycznej, gdzie po naukach Ojca krótką przemowę, połączoną z prezentacją multimedialną, wygłosił diakon Bartłomiej z Pszczyny. Wystąpienie to dotyczyło "Pasji" i objaśniało medyczne aspekty cierpienia Chrystusa.
Drugiego dnia spotkaliśmy się w kościele NMP Królowej Wszechświata we Frydku. Tego dnia mieliśmy możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
Nasze rekolekcje zakończyły się w piątek Mszą św., poprzedzoną nauką diakona Bartłomieja.
Składamy serdeczne podziękowania Ojcu Emilowi Pacławskiemu za przygotowanie tegorocznych rekolekcji oraz Pani Profesor Danucie Kocurek, dzięki której te rekolekcje się odbyły.
Rekolekcje wielkopostne
 
14.02.08 Wyjazd do Sosnowca.
Chętni uczniowie z naszej szkoły wybrali się wraz z Panią Profesor Teresą Molendą na wykłady z geografii do Sosnowca, dokładnie na Wydział Nauk o Ziemii.
Wyjazd był o godzinie 8.30. Po dotarciu na miejsce wszyscy zgromadziliśmy się w bardzo dużej sali, gdzie miały być wygłaszane owe wykłady. Oczywiście wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani i z pewnością nikt się nie nudził. Pan opowiadał nam o istnieniu Ziemi itd. Wszyscy byli zadowoleni z wykładów i miejmy nadzieje, że już niedługo znowu uda nam się zorganizować podobny wyjazd.
 
14.02.08 Walentynki.
Do 13.02.2008 roku każdy z nas mógł wrzucać kartki walentynkowe do skrzynki, która znajdywała się w świetlicy szkolnej. Był to znakomity pomysł, gdyż w naszej szkole jest wiele zakochanych par. No i oczywiście nie tylko par, bo również niektóre osoby ukradkiem podkochują się w innej osobie, a wcale nie chcą jej tego powiedzieć. Dlatego była to świetna okazja, by móc okazać uczucia bez wyjawienia swojej osobowości xD Miejmy nadzieję, że w następnym roku również Samorząd wpadnie na taki pomysł i skrzyneczka znowu będzie widniała na naszej stołówce.
 
06.02.08 Doświadczenia na chemii.
Klasa Ib na lekcji chemii miała doświadczenia, których celem było pokazanie efektów towarzyszących reakcjom chemicznym oraz właściwości fizycznych i chemicznych różnych substancji.
Doświadczenia na chemii
 

STYCZEŃ
 
30.01.08 Wykład z okazji dziesiątej rocznicy śmierci Zbigniewa Herberta.
Nasi uczniowie zostali zaproszeni przez dyrekcję Liceum im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie na konferencję o poecie.
 
18.01.08 Studniówka.
Studniówka rozpoczęła się o godz. 18.00 w Ćwiklicach w Karczmie "Pod Jemiołą". Ledwo wytrzymaliśmy czas przemówień. Nie mogliśmy się już doczekać zaprezentowania wyników naszych kilkumiesięcznych zmagań z nauką poloneza, które okupiliśmy mnóstwem kropli krwi i potu :).
Studniówka 2008
 
14-26.01.08 :) FERIE ZIMOWE :)
 
04.01.08 Koncert Filharmonii.
Koncertu wysłuchały klasy Ia i Ib. Poznaliśmy trochę historii instrumentów, które były właściwie tematem koncertu. Były to: skrzypce i pianino oraz inne instrumenty klawiszowe i strunowe.
 

GRUDZIEŃ
 
27.12.07 Dyplom Przyjaciela Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie.
Dyplom Przyjaciela
W świąteczny wieczór nasza szkoła otrzymała tytuł Przyjaciela Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach nadany przez Wielką Kapitułę Przyjaciół Dzieci.

 
27.12.07 Koncert Świąteczny.
Koncerty wigilijne na stałe wpisały się w kalendarz imprez naszego liceum. Tego roku nie było inaczej - 27 grudnia wszyscy, którzy przyszli do szkoły, mogli kolędować razem z naszymi uczniami i nauczycielami.
Koncert Świąteczny
 
21.12.07 Wigilie klasowe.
W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną ok. godz. 10.00 siedliśmy w swoich klasach z wychowawcami i zaproszonymi nauczycielami do wspólnego stołu. Łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie wzajemnie życzenia. Następnie wyszliśmy z klas, aby wspólnie kolędować.
Kolędowanie
 
13.12.07 Wyjazd do teatru.
Tego dnia popołudniu klasy Ia i IIa pojechały do Krakowa na przedstawienie pt. "Wariacje enigmatyczne dla młodzieży".
W Krakowie
 
07.12.07 Finał Gimnazjalno-Licealnej Ligi Halowej Piłki Nożnej Chłopców z Gminy Miedźna.
Po kilkutygodniowych zmaganiach drużyn Gimnazjów i naszego Liceum przyszedł czas na spotkania finałowe. Po zaciętych i pełnych emocji meczach zwycięzcami okazali się gospodarze turnieju.
W czasie meczów można było spotkać "mikołajki" rozdające cukierki. W przerwach mogliśmy obejrzeć występ koleżanek z liceum, spróbować swoich sił w żonglerce piłką oraz popisać się celnością, strzelając z połowy boiska do bramki. Zwycięzcy otrzymali nagrody.
Piłka halowa
 
05.12.07 Wyjazd klasy IIc i IIIa do teatru.
Wspomniane klasy zorganizowały wycieczkę do teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Sztuka pod tytułem „Dzika kaczka” niestety nie przypadła wszystkim uczestnikom do gustu. Z tego co się dowiedziałam sztuka była nudna, lecz nie można oceniać całego spektaklu po „przepytaniu” kilku osób. Miejmy nadzieję, że chociaż większości się podobało. Oczywiście wyjazd do teatru (jak każdy) nie mógł obejść się bez czasu wolnego. Tym razem uczniowie również dostali 3 godziny wolnego czasu, który mogli wykorzystać w różny sposób. Jedni wybrali się na przedświąteczne zakupy, inni zwiedzali przepiękny Kraków, a jeszcze inni siedzieli w MC’Donaldsie i przybierali na wadze:P.
Mamy nadzieję, że następnym razem każda osoba będzie zadowolona.
 
04.12.07 Koncert filharmonii.
 

LISTOPAD
 
30.11.07 Występ klasy Ib z okazji Dnia Walki z AIDS.
Apel ten miał na celu uświadomić nam, iż problem HIV i AIDS dotyczy każdego, nie tylko chorych czy zarażonych oraz to, że nie powinniśmy unikać kontaktu z tymi ludźmi i uważać ich za gorszych od siebie. Powinniśmy traktować ich tak, jak każdego innego zdrowego kolegę czy koleżankę, tzn. rozmawiać z nimi, umawiać się do kina, na pizzę, wspierać w trudnych momentach itp. ponieważ "strach nie chroni a nienawiść nie leczy".
Dzień Walki z AIDS
 
23.11.07 Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej.
Tym razem walczyły drużyny: Gimnazjum nr 2 Wola, LO Gilowice i Gimnazjum nr 1 Wola.
 
20-24.11.07 Spotkanie partnerów projektu Socrates Commenius.
Pierwsze spotkanie projektowe odbyło się w Harrogate w Anglii. Nasza szkoła była reprezentowana przez panią Dyrektor Barbarę Foltyn oraz naszego szkolnego koordynatora panią Ewelinę Górka-Domalewską.
Już wkróce relacja z tego wyjazdu.
 
16.11.07 Wyjazd do Pałacu Młodzieży w Katowicach.
 
15.11.07 Dyskoteka.
W końcu odbyła się tak długo wyczekiwana przez wszystkich pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym w "Starym Grancie". Było około 100 osób (miejmy nadzieję, że następnym razem frekwencja będzie lepsza). Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, wszyscy bawili się znakomicie (również nauczyciele wyruszyli na parkiet:]). Dziękujemy Samorządowi Szkolnemu (z Łukaszem Lukaskiem na czele) za zorganizowanie zabawy, módlmy się o kolejną :).
 
13-15.11.07 Próbne matury klas III.
W tych dniach trzecioklasiści przystąpili do próbnych matur z j. polskiego, j.obcego i wybranego przedmiotu. Gdy wychodzili z sal, nie byli w najlepszych humorach, ale miejmy nadzieję, że ich ciężka praca zaowocuje dobrymi wynikami w testach :).
 
13.11.07 Studia na kierunku psychologia.
W klasie IIb kolejne spotkanie ze studentem w celu poszerzenia wiedzy o studiach. Tym razem był to Wojtek, student 2 roku psychologii na studiach wieczorowych w Katowicach. Opowiadał o przygotowaniach do matury, o samych studiach oraz wszedł na biurko i zaśpiewał piosenkę :) Całkiem sympatyczny z niego chłopak... :).
 
12.11.07 Koncert Filharmonii.
W koncercie uczestniczyły klasy pierwsze. Zaprezentowane zostały utwory Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Stanisława Moniuszki.
 
09.11.07 Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej.
Tym razem walczyły drużyny: Gimnazjum Miedźna, Gimnazjum Wola 1 i Gimnazjum Wola 2.
 
09.11.07 Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
Na trzeciej godzinie lekcyjnej społeczność uczniowska udała się do amfiteatru, by wysłuchać programu przygotowanego przez fakultet klas II z WOS-u na temat Święta Niepodległości. Uczniowie mówili m.in. o wydarzeniach z tamtego okresu, postawie Polaków i samego Józefa Piłsudskiego.
Uczestnicy apelu
 
08.11.07 Wyjazd do teatru klas pierwszych.
Wycieczka klas pierwszych pod przewodnictwem pani prof. Anteckiej i pani prof. Majtyki do teatru im. Juliusza Słowackiego na spektakl pt. "Całe życie głupi". Sztuka wszystkim przypadła do gustu, m.in. ze względu na obecność "przystojnego Bartka Kasprzykowskiego" :).
 
08.11.07 Wykład na temat studiów ekonomicznych.
Tym razem wykładu o studiach ekonomicznych, jak i tym, co ciekawego można po nich robić wysłuchały klasy trzecie, które były zachwycone panią Gosią oraz tym, jak się ustawiła już na całe życie :).
Wyład pani Małgorzaty Szafron-Szendzielorz
 

PAŹDZIERNIK
 
31.10.07 Wyjazd do kina na film pt. "Katyń".
Tego dnia cała społeczność uczniowska pojechała do kina "Wisła" w Brzeszczach na film pt. "Katyń". Film dla niektórych był wstrząsający, dla innych nudny, ale pewnie niejednemu dał dużo do myślenia.
 
27.10.07 Europejski Dzień Języków Obcych.
Po czwartej lekcji cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną, gdzie odbyły się konkursy, mające przybliżyć nam kraje i języki europejskie. Część osób wzięła udział w karaoke, a część w konkursie wiedzy. Publiczność również aktywnie uczestniczyła, odpowiadając na pytania konkursowe.
Anna Knop podczas konkursu karaoke
 
26.10.07 Wykład dotyczący historii komputeryzacji przeprowadzony przez dra Piotra Tkacza z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.
Wykład odbył się dla klas Ia i Ib. Na początku wystąpił problem z uruchomieniem rzutnika, ale nasz pan prof. Graca szybko opanował sytuację. Już po chwili uczniowie mogli oglądać prezentację:) Dotyczyła ona historii rozwoju informatyki, począwszy od starożytności, gdzie ograniczyła się do prostego liczydła, a skończywszy na najnowszym amerykańskim wynalazku, czyli komputerze na dotyk. Kształtem przypomina on mały stolik.
 
19.10.07 Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej.
Oczywiście naszą krótką notkę musimy rozpocząć od gratulacji, bo kolejny raz nasi chłopcy nas nie zawiedli! Mecz z Gimnazjum z Woli 1 zakończył się wynikiem 5:2, natomiast z Gimnazjum z Miedźnej 4:2. Walkę o wygraną urozmaiciły również dziewczyny z naszej grupy tanecznej :) A impreza szkolna na pewno zalicza się do udanych!
Piłka halowa
 
19.10.07 Wykład na temat studiów prawniczych.
Tego dnia IIb odwiedził student II roku prawa oraz absolwent LO w Gilowicach - Piotr Nycz. Opowiadał on o studiach prawniczych, o zajęciach, w których trzeba uczestniczyć [klasa była w szoku, kiedy dowiedziała się, że przyszły prawnik musi brać udział w przynajmniej dwóch sekcjach zwłok :P], mówił także, iż warto uczyć się łaciny, gdyż na niektórych wykładach to wręcz podstawa. Na końcu wspominał o trudach znalezienia pracy, ale przyszli "studenci na prawo" z IIb nie zniechęcili się- oby tak było do końca. Oczywiście czasu na opowiadanie o samych studiach zabrakło, dlatego też zainteresowani tematem również na przerwie dopytywali się szczegółów nauki na Uniwersytecie Jagiellońskim.
 
19.10.07 Wybory parlamentarne w LO Gilowice.
Nasza szkoła wzięła udział w symulacji wyborów parlamentarnych - klasa z języka niemieckiego została odpowiednio przygotowana, wybrane uczennice rozdawały karty do głosowania i każdy wrzucił swój głos do urny. Wyniki naszej szkoły z wynikami głosowania w kraju są zazwyczaj zbliżone, zobaczymy jak będzie tym razem.
 
19.10.07 Koncert Filharmonii.
Tradycyjnie do naszej szkoły zawitali przedstawiciele Filharmonii śląskiej, uczniowie ponownie mogli beztrosko spędzić czas na słuchaniu muzyki... oczywiście przywilej ten spotkał pierwszaków (tylko pierwszaków tam mogłyśmy zobaczyć). Gdyby tak było na co dzień... i dla wszystkich :P.
 
18.10.07 Wykład na temat studiów ekonomicznych.
Pani Dorota Tobiasz przygotowała cykl spotkań z uczniami klas, aby zapoznali się z wymogami i zasadami studiów. Pierwszym wykładem, który odbył się w naszej szkole był wykład prowadzony przez panią Małgorzatę Szafron-Szendzielorz, która studiowała Ekonomię. Klasa IIb była pod ogromnym wrażeniem i już znaleźli się w niej przyszli studenci tego kierunku. Natomiast takie spotkania są bardzo dobrym pomysłem i mogłyby się odbywać jak najczęściej, bo w końcu przyszłość planuje się tylko raz.
 
18.10.07 Integracja Ib.
Integracja klasy Ib odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze na kręgielni w Woli. Było wesoło, gdyż większość uczniów nie potrafiła wycelować w kręgle...no ale tak też bywa :P (okulista pewnie i tak nie pomoże :P) Następnym razem będzie lepiej :) pozdrawiamy klasę I b :).
Klasa Ib na kręglach
 
16-18.10.07 Wycieczka klasowa IIc do Zakopanego.
Kolejna wycieczka organizowana na początku roku szkolnego. Plan wycieczki był bardzo napięty. Pierwszego dnia sanktuarium w Ludźmierzu, Gubałówka oraz Krupówki. Wieczór klasa miała wolny, więc na pewno każdy dobrze go rozplanował. Drugiego dnia: Hala Rusinowa i Dolina Strążyska, a trzeciego dnia: cmentarz na Pękowym Brzysku, Muzeum Tatrzańske i Koliba (willa w stylu zakopiańskim projektu Witkiewicza). Nudzić się im na pewno nie nudziło, bo taki plan napięty rzadko która klasa ma. Ale liczy się dobra zabawa a tej na pewno nie brakowało :).
Klasa IIc na wycieczce w Zakopanym
 
15-17.10.07 Wycieczka klas IIb i IIIc w Bieszczady.
Obie klasy zdecydowały się na wyjazd w Bieszczady, gdzie miały możliwość rejsu stateczkiem po Solinie, wycieczki autokarowej po Małej Pętli Bieszczadzkiej, przejścia do Bacówki „Pod Małą Rawką”, oraz wyjazdu do Soliny na zwiedzanie zapory (która okazała się w remoncie hehe). Klasy zadowolone i wykończone wróciły, ale wspomnienia mają „nieziemskie” :D
Na ławeczce w Bieszczadach
 
15-26.10.07 Akcja Góra Grosza.
 
12.10.07 Ruszyła Gimnazjalno-Licealna Liga Halowej Piłki Nożnej Chłopców z Gminy Miedźna.
Rozpoczął się tak długo wyczekiwany przez chłopców turniej piłki nożnej. Jak na razie nasi piłkarze nas nie zawiedli: pierwszy meczyk z Gimnazjum w Miedźnej zremisowali 2:2, a drugi z Gimnazjum z Woli 2 wygrali miażdżącą przewagą 7:3. Tylko tak dalej chłopcy, wierzymy w Was :). Pobierz cele, terminy i zasady rozgrywek (pdf).
 
11.10.07 Rozdanie nagród dla zasłużonych pracowników szkół z gminy.
W budynku Urzędu Gminy w czwartkowe późne popołudnie odbyło się rozdanie nagród dla nauczycieli i pracowników szkół, którzy wnieśli dużo pracy, aby szkoły działały należycie. Z Naszego LO nagrodę wójta otrzymała p. Dorota Tobiasz, dzięki której uczniowie zdają najlepiej maturę z polskiego. Nagrodę dyrektora otrzymały natomiast osoby: p. Adam Graca, p. Grzegorz Cudek, p. Marianna Kurczab, oraz p. Zofia Zemanek. Również redakcja gazetki gratuluje i życzy dalszych sukcesów :).
 
10.10.07 Zawody piłki nożnej chłopców.
Tym razem niestety nie powiodło się naszym piłkarzom na zawodach w Rudołtowicach. Pierwszy mecz z "Rolbudą" przegrali 4:0. A drugi z "Samochodówką" aż... (wrażliwsi niech nie czytają) 8:1...ała, aż boli jak się to czyta. Ale miejmy nadzieję, że następnym razem będzie 8 razy lepiej :P.
 
09.10.07 Apel dotyczący wyników wyborów do samorządu szkolnego.
Oczywiście przewodniczącym został Łukasz Lukasek! Drugie miejsce zajęła Agnieszka Nycz, a reszta kandydatów została członkami samorządu szkolnego. Tak na marginesie życzymy owocnej współpracy i fajnych imprez :D.
 
08.10.07 Wybory samorządu szkolnego.
No i nadszedł ten dzień, w którym każdy członek społeczności szkolnej zagłosował na najlepszego według siebie kandydata na przewodniczącego szkoły. Została wystawiona specjalna urna, do której każdy mógł wrzucić swój głos. Tak na marginesie, nie obyło się również bez unieważnionych głosów :D.
 
05.10.07 Wyjazd fakultetu chemicznego klas trzecich i dwóch uczennic klas drugich do Katowic na zajęcia w laboratorium.
 
04-05.10.07 Wyjazd na wycieczkę klasy IIIb do Ustronia.
Rozmowa z kilkoma uczennicami nakreśliła nam obraz całej wycieczki, która choć krótka to przypadła wszystkim do gustu. Atrakcją zaplanowaną było wejście na Czantorię, a atrakcjami nieprzewidzianymi jazda pociągami, trzema samochodami i nieprzespane noce. Ciekawie brzmi? Więcej znajdziecie w Gilusie :).
 
02.10.07 Wyjazd klas IIIc i IIId na wycieczkę edukacyjną z języka polskiego "Szlakiem Wyspiańskiego".
 

WRZESIEŃ
 
28.09.07 Ognisko integracyjne klasy Ia.
Nasze pierwszaki zorganizowały sobie w ognisko, które miało za zadanie zbliżyć ich do siebie :) i jednym słowem było bardzo mokro i wesoło ;).
Ognisko klasy Ia
 
26.09.07 Turniej szóstek piłkarskich dziewcząt.
Niestety nasza reprezentacja nie ma się czym pochwalić, pomimo, iż dziewczyny nie przegrały żadnego meczu, bo doprowadziły do 3 remisów. Jednak to było za mało by wejść do półfinału. I miejsce zdobyło ZSO Pawłowice. Naszym koleżankom życzymy sukcesów, aby następne zawodowy przyniosły naszej szkole puchar zwycięzcy.
 
25-29.09.07 Wycieczka klasy IIId do Trójmiasta.
Klasa IIId - nasi maturzyści - zasłużyli na wymarzony odpoczynek, dlatego też pojechali na wycieczkę do Trójmiasta. Wyjazd był udany, nauczyciele zadowoleni nie mówiąc już o uczniach, którzy znaleźli się w „siódmym niebie” :).
Klasa IIId na wycieczce w Trójmieście
 
25.09.07 Wycieczka przedmiotowa z fizyki.
Uczestnicy Fakultetu Fizycznego oraz uczniowie klas I wzięli udział w organizowanych corocznie przez Instytut Fizyki pokazach doświadczeń. W tym roku doświadczenia dotyczyły ruchu drgającego, ciśnienia oraz budowy atomów.
Uczestnicy Fakultetu Fizycznego przed Uniwersytetem Śląskim
 
19.09.07 VIII Powiatowa Spartakiada Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce.
Zawody które odbyły się w Pszczynie na Iskrze, przyniosły naszej szkole wiele chluby :) Możemy pochwalić się I miejscem Natalii Folek w pchnięciu kulą i II miejscem Danieli Wybrańczyk w biegu na 100m.
Obu koleżankom GRATULUJEMY i mamy nadzieję, że na tym nie poprzestaną!
Spartakiada
 
19.09.07 Otwarcie sklepiku.
No nareszcie! :) Ludzie chodzili głodni i spragnieni po korytarzach, z utęsknieniem patrząc na zamknięte okienko sklepiku... Ale to już przeszłość :) Teraz obiekt powszechnego zainteresowania jest czynny i gotowy do obsłużenia uczniów i nauczycieli naszej szkoły :)
 
18.09.07 Pierwsza wywiadówka.
Musiał nastać czas na pierwszą wywiadówkę [jeszcze oczywiście bez ocen :P]. Jak na razie odbyła się w miłej i przytulnej atmosferze spraw organizacyjnych...jakby wszystkie wywiadówki takie były... :P
 
18.09.07 Filharmonia.
Po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedzili nas artyści z Filharmonii Śląskiej (kolejny pretekst by nie było lekcji :P). Pierwsze klasy były pod wielkim wrażeniem, a jakżeby inaczej - występ był niewiarygodny.
 
13.09.07 Wyjazd klas IIIa i IIIb na wycieczkę edukacyjną z języka polskiego "Szlakiem Wyspiańskiego".
Klasy maturalne, jak co roku, miały organizowany wyjazd, który miał przybliżyć historię Wyspiańskiego, dlatego też uczniowie udali się do domu, gdzie artysta mieszkał, wysłuchali wykładu oraz zwiedzali muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Oczywiście był również czas wolny, który nasi koledzy i nasze koleżanki bardzo dobrze spożytkowali.
 
03.09.07 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008.
Po wakacjach nadszedł czas ponownej ciężkiej pracy w zdobywaniu wiedzy :) jakież to podbudowujące :) W tym roku szkolnym gościmy w naszych skromnych progach dwie klasy pierwsze: Ia pod przewodnictwem p. Woźnikowskiej-Tyc oraz Ib pod przewodnictwem p. Anteckiej. Klasy już się zaklimatyzowały i mają się [jak narazie] bardzo dobrze :) Oby Wasze dobre humorki zostały z Wami do czerwca :) Nową panią dyrektor została p. Barbara Foltyn (mamy nadzieję, że mundurków nie trzeba będzie zakładać;)). A więc szanowna młodzieży, DO ROBOTY! :)
Inauguracja roku szkolnego
 
VII-VIII 2007 :) WAKACJE :)

Przygotowanie:
Aga, Ala i reszta społecznści szkolnej

.::Powrót::.