Wydarzenia w roku szkolnym 2018/2019

Wyniki matur

Wspaniałe wyniki matur w Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach.

Maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach osiągnęli bardzo wysokie wyniki z egzaminów maturalnych. Licealiści z Gilowic, najlepiej w powiecie pszczyńskim, zdali egzaminy z dodatkowych przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym tj. z matematyki, biologii, chemii, geografii.
Tegorocznym maturzystom serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku!

Szczegółowe dane dot. wyników maturalnych dostępne są na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie www.oke.jaworzno.pl

wykres matura podstawowa
wykres matura rozszerzona
Zakończenie roku szkolnego klas I i II
Zakończenie roku

19 czerwca klasy I i II zakończyły rok szkolny.

Wyjazd do synagogi
wyjazd do synagogi

Dnia 12 czerwca 2019 roku uczniowie klasy 2b odwiedzili synagogę w Oświęcimiu, gdzie mogli poznać Judaizm i historię narodu Żydowskiego.

Spotkanie projektowe w Bułgarii
spotkanie w Bułgarii
logo_erasmusplus

logo_clil Pierwszy tydzień czerwca był bardzo pracowity dla grupy uczniów i nauczycieli naszego liceum, ponieważ w tym czasie odbyło się kolejne spotkanie krajów partnerskich w ramach projektu Erasmus+ "Hand to hand with CLIL". Tym razem grupa projektowa spotkała się w Svishtov, w Bułgarii.

Rozdanie świadectw ukończenia Liceum
rozdanie świadectw

26 kwietnia o godz. 18.00 nastąpiło uroczyste rozdanie świadectw ukończenia Liceum oraz zawieszenie pamiątkowego tableau.

Ostatni Dzwonek
Ostatni Dzwonek

26 kwietnia maturzyści zakończyli rok szkolny. Przed południem odbył się tradycyjnie Ostatni Dzwonek. Klasy drugie żegnały maturzystów przygotowanymi zabawami, po czym rocznik kończący liceum zasadził w szkolnym ogrodzie pamiątkowe drzewko.

Spotkanie projektowe w Konstancji
spotkanie w Konstancji
logo_erasmusplus

W dniach od 8 do 13 kwietnia 2019 r. grupa pięciu uczennic naszej szkoły wraz z opiekunami gościła w szkole Geschwister-Scholl-Schule w Konstancji w ramach projektu Educating Innovative and Creative European Citizens.


Złoto w Pucharze Polski Kadetek
Daria Jaczyńska

W dniach 05-07.04.2019 odbył się w Komornikach "II Puchar Polski Kadetek" była to jednocześnie druga tura eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetek), uczennica klasy Ia, Daria Jaczyńska, wywalczyła złoty medal w kat. wag. do 49 kg.

Nie był to pierwszy sukces Darii w tym roku szkolnym. Zaledwie dwa tygodnie wcześniej wywalczyła srebro w pierwszej turze Pucharu Polski Kadetek, a kilka dni później Mistrzostwo Śląska. Gratulacje!!!

Akcja krwiodawstwa
akcja krwiodawstwa

5 kwietnia 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach odbyła się akcja krwiodawstwa.
Oddano ponad 12 litrów krwi. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i pracownikom liceum biorącym udział w akcji oraz krwiodawcom z okolicy, którzy przyłączyli się do nas realizując szczytny cel pomocy innym.

Jeszcze raz dziękujemy, pozdrawiamy i zapraszamy za rok :)

Informacja MSWiA

MSWiA przestrzega młodych ludzi przed narkotykami i dopalaczami

2 kwietnia 2019 roku ruszyła ogólnopolska kampania pt. "Narkotyki i dopalacze zabijają" organizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Szkoda Ciebie na takie patoklimaty - to główne hasło ruszającej właśnie kampanii edukacyjno-profilaktycznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania jest adresowana przede wszystkim do młodych ludzi.

W ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają" powstał spot filmowy. Jego twórcy zwracają uwagę na poważne zagrożenie życia i zdrowia, jakie niosą ze sobą nowe substancje psychoaktywne. W przekazie kampanii zwrócono również uwagę na coraz większą trudność w rozpoznawaniu nowych, nieznanych substancji, tzw. "dopalaczy", które są nielegalnie rozpowszechniane pod pretekstem "celów kolekcjonerskich". Autorzy kampanii przestrzegają młodych i ciekawych świata ludzi przed przestępcami, którzy narażają ich na utratę zdrowia, a nawet życia - czerpiąc z tego spore zyski.

https://drive.google.com/file/d/1gdb_8bw4M5curJci0kgK2d38vLKXCtL-/view

Spotkanie projektowe w Gilowicach
spotkanie w Polsce
logo_erasmusplus

To już trzecie spotkanie projektowe w ramach programu Erasmus+ "Hand to Hand with CLIL".
logo_clil
Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi w Gilowicach gościło przez tydzień, w dniach 18-22 marca 2019 r., 15 nauczycieli z krajów partnerskich.

DZIEŃ ZDROWIA
Dzień Zdrowia
Otwarty XIV Dzień Zdrowia pod hasłem:
"Profesor Zbigniew Religa - pionier polskiej kardiochirurgii i transplantologii",
odbył się 26 marca 2019 roku
serce
Gilusomania 2019
Gilusomania

Na rozpoczęcie wiosny, z małym poślizgiem, w naszym liceum odbyła się Gilusomania. Dwie klasy pierwsze przedstawiły swoje kabarety.

Biology and Maths in English
logo_clil
logo_erasmusplus

Liceum Ogólnokształcące w Gilowicach realizuje w ramach programu Erasmus+ projekt "Hand to hand with CLIL". Jest to w bardzo dużym skrócie metoda polegająca na wprowadzaniu języka obcego, w tym przypadku angielskiego do przedmiotów ogólnokształcących. W naszej szkole na wybranych lekcjach matematyki i biologii uczniowie zdobywają więc wiedzę odpowiednio matematyczną i biologiczną w języku angielskim. Obecnie realizowany projekt angażuje uczniów pokazując im, że można skutecznie uczyć się matematyki i przedmiotów ścisłych oraz języka angielskiego równocześnie.

Co zyskują nasi uczniowie dzięki temu? Na pewno bez kompleksów będą mogli rozpocząć studiowanie kierunków matematyczno- przyrodniczych, w tym medycznych na zagranicznych uczelniach. Także polskie uczelnie oferują liczne kierunki studiów w języku angielskim, a nauka anatomii człowieka na wielu Uniwersytetach Medycznych w kraju to już nie tylko łacina ale również obowiązkowo język angielski. Nie jest to wcale dziwne zważywszy na to, że literatura naukowa, z której korzystają nie tylko studenci jest dostępna głównie w języku angielskim. W załączeniu zapis video wybranych fragmentów lekcji matematyki i biologii w języku angielskim.

Kwalifikacja w konkursie biologicznym

12 marca 2019 r. odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego "W świecie roślin i zwierząt" organizowana przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Miło nam poinformować, że kolejny raz uczennica naszego Liceum, tym razem Katarzyna Koczy zakwalifikowała się do II etapu tego konkursu i znalazła się wśród trzydziestu najlepszych biologów w województwie.

Biologia z chemią - zawsze w przyjacielskim związku
biologia z chemią

Biologia to przedmiot interdyscyplinarny, łączący w sobie wiedzę z różnych dziedzin nauki. Jednak najłatwiej znaleźć powiązania biologii właśnie z chemią. To od nauczycieli zależy, czy otworzą przed młodzieżą drzwi, za którymi znajdziemy oddzielny pokój z przedmiotem chemia i oddzielny dla biologii, czy pokażemy im jak wzajemnie się te nauki przenikają i wspierają, jak wiele więcej możemy zrozumieć, kiedy traktujemy je wspólnie.

UWAGA GRYPA!
stop grypie

Z uwagi na zwiększoną zachorowalność na grypę i choroby grypopodobne Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przekazuje materiały informacyjne dotyczące profilaktyki grypy. Prosimy o zapoznanie się z tymi materiałami i życzymy dużo zdrowia:)

Grypa czy przeziębienie? - ulotka (plik png)
Co zrobić by zmniejszyć zachorowania na grypę? - ulotka (plik png)
Co warto widzieć o grypie? - ulotka (plik jpg)
5 sposobów zahamowania grypy - ulotka (plik jpg)
Chroń przed grypą siebie i innych - ulotka (plik jpg)
Spotkanie projektowe w Palermo
spotkanie w Palermo
logo_erasmusplus

4 lutego pięć uczennic z klasy 2a oraz dwóch opiekunów wyleciało na projekt do Włoch, konkretniej na Sycylię do miejscowości Palermo.


BEZPIECZNE FERIE

Materiały opracowane przez MEN, Policję, GOPR dotyczące bezpiecznego spędzania wypoczynku:

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczne-ferie-list-minister-edukacji-narodowej
https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/o-czym-warto-pamietac-przed-feriami-poradnik-men/
https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-zimowe-2019
https://wypoczynek.men.gov.pl/
http://www.gopr.org/poradnik/na-stoku
https://www.msit.gov.pl/pl/turystyka/aktualnosci/7582,Zimowa-wersja-akcji-informacyjno-edukacyjnej-Bezpieczna-Woda.html
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/120912,Ostroznie-na-lodzie.html?search=244154376
http://www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez
KREW DAREM ŻYCIA
spotkanie o krwiodawstwie

29 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Pszczynie mające na celu przekazanie młodzieży informacji o honorowym krwiodawstwie i odpowiedź na pytania: kto może zostać dawcą krwi? jak wygląda procedura rejestracji? czy oddawanie krwi jest bezpieczne? itp. Można również było zasięgnąć informacji na temat rejestracji w bazie danych honorowych dawców szpiku kostnego.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęciło naszych uczniów do podzielenia się swoją krwią - darem życia - z potrzebującymi.

Koncert Noworoczny
Koncert Noworoczny

Tradycyjny Koncert Noworoczny odbył się 4 stycznia 2019 roku o godz. 18.00. Tegoroczne spotkanie było okazją do refleksji nad znaczeniem Ojczyzny, nad jej miejscem w naszym życiu. Aktorzy i soliści pięknie przeprowadzili nas przez trudną historię Polski. W naszej szkole spektakl ten zamykał obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i był lekcją patriotyzmu.

Szkolne kolędowanie 2018
szkolne kolędowanie

Tradycją naszej szkoły jest wspólne kolędowanie, które odbywa się w ostatnim dniu nauki przed Świętami Bożego Narodzenia.
Po spotkaniach opłatkowych w klasach, gromadzimy się w auli szkoły by śpiewać kolędy. Ta chwila pozwala nam zakosztować świątecznej radości.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Natalia W.

W tym roku szkolnym z naszej szkoły Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Natalia Wyroba, uczennica obecnej klasy 2b. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 17 grudnia w Auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej. W imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego dyplomy wręczyli Wicekurator Oświaty p. Jacek Szczotka i Dyrektor bielskiej Delegatury Kuratorium Oświaty p. Tomasz Kowalik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Laureat konkursu "WSPOMNIENIE WAKACJI"
Paweł Sz.

12 grudnia 2018 r. została rozstrzygnięta VII edycja Konkursu Dziennikarsko-Fotograficznego "WSPOMNIENIE WAKACJI", zorganizowanego przez: Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK", Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie, Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Zakład Fotograficzny Marek Grucka.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce uzyskał uczeń naszej szkoły Paweł Szajkowski z klasy II b.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie projektowe w Austrii
spotkanie w Austrii
logo_erasmusplus

W poniedziałek 3.12.2018 r. młodzież wraz z opiekunami wyruszyła do Wels w celu rozpoczęcia projektu Erasmus+ "Educating Innovative and Creative European Citizens".


Spotkanie projektowe na Węgrzech
spotkanie na Węgrzech
logo_erasmusplus

W dniach 3-7.12.2018 r. odbył się wyjazd na Węgry w ramach projektu "Hand to hand with CLIL".
logo_clil
"... Pomimo długiej podróży pociągiem, dotarłyśmy na miejsce zwarte i gotowe do pracy, ale jednocześnie czułyśmy niepokój przed czekającymi nas wyzwaniami ..."

Mikołajkowe czytanie
Mikołajkowe czytanie

W czwartek 6 grudnia społeczność naszej szkoły zebrała się w amfiteatrze by wspólnie z Mikołajem i jego świtą.... poczytać literaturę! Każda z klas przygotowała i odczytała fragment wybranej książki.

"ŚWIAT WOKÓŁ NAS" - "Terroryzm i terroryści"
wykład dr Karoliny Wojtasik

4 grudnia gościliśmy w naszej szkole dr Karolinę Wojtasik z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pani doktor między innymi pracuje w Instytucie Socjologii i prowadzi badania nad terroryzmem. Jej wykład pt."Terroryzm i terroryści" odbył się w ramach cyklu spotkań "Świat wokół nas". Wzbudził on zainteresowanie zarówno wśród młodzieży, jak i nauczycieli, którzy jeszcze po wykładzie mieli wiele pytań do dr Wojtasik. Spotkanie z tym trudnym tematem, wyjaśnienie mechanizmów powstawania terroryzmu i działania terrorystów uświadomiło słuchaczom jeszcze dobitniej, że niestety w każdym miejscu na świecie możemy być narażeni na takie działania.

Zainteresowanym tym tematem oraz podróżującym za granicę polecamy Internetową stronę rządową www.antyterroryzm.gov.pl, której celem jest bieżące informowanie społeczeństwa, jak reagować na zagrożenia terrorystyczne oraz jaki jest ich poziom na terenie RP.

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS i rozwiązanie konkursu plastycznego
obchody Dnia Walki z AIDS

30 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z AIDS. Młodzież przygotowała okolicznościowy apel, który przybliżył nam historię dnia 1 grudnia, a zarazem uzupełnił naszą wiedzę na temat wirusa HIV i choroby AIDS.

Po zakończeniu apelu przyszedł czas na rozwiązanie konkursu plastycznego na plakat z hasłem dotyczącym problematyki HIV/AIDS. Komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca dla: Katarzyny Maroszek oraz Katarzyny i Aleksandry Gorczyca. Drugie miejsce zdobył Jakub Wyroba, a trzecie Wiktoria Sudyka. Przyznano również dwa wyróżnienia dla: Klaudii Świąder i Klaudii Szczepańskiej oraz dla Michała Uszoka i Pawła Paszka.
Sponsorem nagród w konkursie była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach (współorganizator konkursu) i Rada Rodziców przy LO w Gilowicach. Dziękujemy za wsparcie.

Bezpłatne szkolenia w gminie Miedźna
Krok w przyszłość logo

Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia w gminie Miedźna w ramach projektu "Krok w przyszłość"

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu, zarządzać swoją prywatnością i załatwiać w sieci sprawy urzędowe? Na te i wiele innych pytań odpowie instruktor podczas rozpoczynających się w lutym szkoleniach w ramach projektu "Krok w przyszłość".
"Krok w przyszłość" to bezpłatny program rozwoju kompetencji cyfrowych dla mieszkańców gminy Miedźna powyżej 25. roku życia.
Rekrutacja trwa od listopada 2018 roku do stycznia 2019 roku.

Wieczorek Andrzejkowy
Andrzejki

W czwartek, 29 listopada w naszej szkole odbył się magiczny Wieczorek Andrzejkowy. W oświetlonej świecami i nastrojowymi lampkami sali uczniowie bawili się doskonale, śpiewając karaoke, tańcząc w parach oraz do przeróżnych piosenek Just Dance oraz grając w rozmaite gry, od zabaw integracyjnych począwszy na Scrable i Twisterze kończąc.

Wieczorek z ksiażką
Wieczorek z książką

Dnia 20 listopada uczniowie z klasy 2b zorganizowali "Wieczorek z Książką". Lekturą, której fragmenty zostały odczytane była powieść pt. "Harry Potter i Przeklęte Dziecko". Wszystko odbyło się w magicznym klimacie, który stworzyły przyniesione inne części serii, świeczki oraz babeczki przyozdobione tematycznie.

Spotkanie miało na celu zachęcenie młodzieży do czytania książek, a także poleceniu zapoznania się z historią Chłopca, który przeżył.

Wyjazd do Krzyżowej
Wyjazd do Krzyżowej

W dniu 5.11.2018 r. młodzież naszego liceum wraz z opiekunami wyruszyła do Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży - fundacja "Krzyżowa" dla porozumienia europejskiego. Po przybyciu na miejsce było pierwsze spotkanie z uczniami niemieckiej szkoły w Neu-Zittau. W Krzyżowej codziennie było zorganizowanych wiele zajęć, dzięki którym mogliśmy się nie tylko lepiej poznać, ale także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Odbyła się również wycieczka do Wrocławia, na której została przetestowana orientacja w terenie, gdyż trzeba było szukać "zaginionych" wrocławskich krasnali.
Wymiana pozwoliła nawiązać wiele nowych znajomości, zintegrować młodzież oraz pozwoliła każdemu rozwinąć swój język. Każdy uczeń wrócił do domu z nowymi doświadczeniami i wieloma niezapomnianymi wspomnieniami! ;) Trzeba również dodać, że obie szkoły są chętne do dalszej współpracy!

Cała wymiana została dofinansowana z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Turniej Recytatorski i Konkurs Poezji Śpiewanej
Turniej Recytatorski i Konkurs Poezji Śpiewanej

W listopadzie odbył się XXVII Regionalny Turniej Recytatorski i X Konkurs Poezji Śpiewanej. Po raz kolejny młodzież zachwyciła swoim talentem, ciekawą interpretacją oraz wrażliwością artystyczną. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się również uzdolnione uczennice naszej szkoły! W konkursie gwarowym I miejsce zajęła uczennica klasy Ia, Ewa Lukasek. W kategorii poezji śpiewanej III miejsce zajęła Mariola Jasińska z klasy Ib. Jury wyróżniło także Agnieszkę Sochacką z klasy IIb oraz Domnikę Mikę, uczennicę kasy Ia.
Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Akademia z okazji Święta Niepodległości
Święto Niepodległości

16 listopada w naszym liceum odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Niepodległości. Mieliśmy zaszczyt gościć Młodzieżową Orkiestrę Dentą 'Silenzio' z Woli. Koncert rozpoczął się odśpiewaniem hymnu - Mazurka Dąbrowskiego. Następnie dziewczyny z klasy 1A wprowadziły nas w historię Polski z XVIII wieku. Podczas tego występu zostały odśpiewane różne patriotyczne pieśni między innymi "Legiony" lub "O mój rozmarynie". Pewnym jest, że na koniec koncertu w głowie każdego widza została pewna refleksja o tym, jak ważna jest wolność.

Dzień Języków Obcych
Dzień Języków Obcych

Kolejne Dni Języków Obcych już za nami! 15 listopada 2018 licealiści z Gilowic razem z zaproszonymi uczniami klas III gimnazjum oraz VIII szkół podstawowych Gminy Miedźna poprzez zabawę sprawdzali swoje kompetencje językowe.

Turniej Debat Ekologicznych
Turniej Debat Ekologicznych

14 listopada 2018 r. odbył się I Pszczyński Turniej Debat Ekologicznych zorganizowany przez kampanię społeczną "Nie Dokarmiaj Smoga". Naszą szkołę reprezentowała silna grupa pierwszoklasistów: Jędrzej Woźniak, Ewa Lukasek, Weronika Lisek oraz Hanna Wojtala.

Mamy nowe książki
oprawianie książek

Do biblioteki dotarła już pierwsza część zamówionych bestsellerów. W przyszłym tygodniu będą mogły trafić do rąk czytelników. Obecnie są opracowywane w systemie MOL, pieczętowane i oprawiane. Uczniowie klas pierwszych pomogli skrócić proces przygotowania ich do wypożyczeń.

"ŚWIAT WOKÓŁ NAS" - Spotkanie z podróżnikiem
Zdzisław Rabenda

W środę 7 listopada odwiedził nas Zdzich Rabenda - zawodowy gawędziarz, przewodnik, miłośnik sportów ekstremalnych, gór i fotografii. Od wielu lat jeździ w bardziej i mniej odległe zakątki naszego globu poznając piękno przyrody, kulturę i dorobek cywilizacji człowieka. Na co dzień łączy swoje zainteresowania z wykształceniem antropologa i animatora kultury. Prowadzi na terenie całego kraju działalność edukacyjną pod szyldem TYŚ WIDZIOŁ, w ramach której realizuje prezentacje oraz warsztaty o tematyce etnologiczno-podróżniczej.

Halloween
Halloween

31 października w naszej szkole można było spotkać różne halloweenowe stwory :)

Spotkanie projektowe w Bułgarii
spotkanie w Bułgarii
logo_erasmusplus

Projekt Erasmus+ "Hand to hand with CLIL" rozpoczął się w gilowickim liceum 1 października 2018. Pierwsze spotkanie partnerów ze wszystkich krajów biorących udział w projekcie, tj. Włoch, Słowenii, Rumunii, Węgier, Bułgarii i Polski, odbyło się w dniach 22-26 października 2018 w małym miasteczku Shvistov, na północy Bułgarii, tuż przy granicy z Rumunią.

Przedstawienie w języku angielskim
Peter Black

29 października młodzież naszej szkoły udała się do Brzeszcz na przedstawienie Peter Black. Spektakl odbył się w języku angielskim i z założenia przygotowany został jako pomoc dydaktyczna w nauce języka.

Peter Black to opowiedziana z dużą dawką humoru historia człowieka, który w ciągu jednego dnia traci wszystko. Kierowany dążeniem do zaspokojenia podstawowych potrzeb ludzkich odnajduje to, co naprawdę w życiu ważne - oprócz jedzenia, pracy i miejsca do spania także ciepło i przyjaźń.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

19 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W ich wyniku w składzie Samorządu w roku szkolnym 2018/2019 znajdują się:
Hanna Wojtala z kl. Ia (przewodnicząca)
Weronika Hojdas IIb i Paulina Karwas IIa (zastępcy)
Opiekunem samorządu została p. A. Woźnikowska-Tyc.

Hanna Wojtala     Weronika Hojdas     Paulina Karwas
Dzień Chłopaka w naszej szkole!
Dzień Chłopaka

Dnia 1.10.2018 odbył się dzień chłopaka w naszym liceum. O godzinie 10:00 uczniowie zgromadzili się w amfiteatrze, a następnie męscy przedstawiciele klas wzięli udział w małym quizie, który sprawdzał wiedzę na temat kobiecych rzeczy, takich jak zalotka czy rodzaj torebki. Mimo, że na pierwszy rzut oka wiedza chłopaków na ten temat jest niewielka i niektóre odpowiedzi wywoływały ogromną falę śmiechu, to nie zmienia faktu, że poradzili sobie świetnie! Pierwsze miejsce zajęła klasa 3B. Gratulujemy i dziękujemy za udział!

Wymiana młodzieży w Poroninie
logo_erasmusplus

logo_cei

logo_frsp

Grupa polsko-ukraińska spotkała się w Poroninie z okazji projektu, który odbył się 17.09-26.09. Spędziła tam cudowne 10 dni, które wiązały się z wyrzeczeniami i ciężka pracą. Zajęcia trwały przeważnie od 10 do 23 z przerwami na obiad i kolacje oraz dwie tzw. coffee break (ok.20 min). Wszystkie 'lekcje' poprzedzał krótki Energyzer (np. taniec).

Logo_PURWM_wspolne           więcej ->
Spotkanie ewaluacyjne projektu
spotkanie w Austrii
logo_erasmusplus

W dniach 17-19 września 2018 roku koordynatorzy ze szkół partnerskich z Finlandii, Łotwy, Czechów i Polski spotkali się z koordynatorem głównym projektu - panią Giselą Gutjahr w miejscowości Wels w Austrii celem ewaluacji projektu.

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
inauguracja

W poniedziałek 3 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po dwóch miesiącach wypoczynku wracamy do szkoły. Do naszego liceum dołączyły dwie klasy pierwsze.

Nowe projekty Erasmus+ w naszym liceum
logo_erasmusplus

Kolejny sukces w pozyskiwaniu funduszy unijnych na koncie gilowickiego liceum! Przez kolejne dwa lata szkoła będzie realizowała dwa projekty Erasmus+ o łącznym budżecie sięgającym 65 tysięcy euro.

© LO Gilowice