Wydarzenia w roku szkolnym 2006/2007

Nasza szkoła otrzymała pracownię komputerową w ramach projektu Pracownie komputerowe dla szkół w 2006 r. współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny.
 
VII-VIII 2007 WAKACJE
 
22.06.07 Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2006/2007.
 
06.06.07 Dzień Sportu.

 
17.05.07 Daniela Wybrańczyk została laureatem finału I-go Międzynarodowego Konkursu Historycznego "Śląskie Zamki i Pałace".
Konkurs zorganizowany został przez Zespół Pałacowo-Parkowy "Jedlinka" w Jedlinie-Zdroju.

 
27.04.07 Ostatni dzwonek.

 
Wizyta ks. biskupa Józefa Kupnego.

 
Zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw ukończenia Liceum Ogólnokształcącego dla uczniów klas III.

 
24.04.07 Dzień Ziemi.

 
23.04.07 Dzień Zdrowia.

 
17.04.07 Finał olimpiady wiedzy o sporcie.
Do reprezentowania naszej szkoły pojechały osoby, które uzyskały w zeszłym roku najwyższe wyniki w konkursie wiedzy o sporcie. Jednak to nie dało znakomitych rezultatów. Naszą szkołę musiało zadowolić 5 miejsce. A szkoda, wkońcu mamy dobre zaplecze sportowe, staramy się dbać o ciało (bywają wyjątki), ale brakuje nam wiedzy teoretycznej, która jest bardzo ważna. No to co? Od teraz kształcimy się teoretycznie! Do dzieła!
 
16.04.07 Koncert filharmonii.
Po raz kolejny przyjechała do nas jakże wspaniała ekipa z filharmonii. Tym razem przyjechało dwoje muzyków, pani grała na pianinie (trochę rozstrojonym), a pan na oboju (ach te jego kocie ruchy :P).
 
11.04.07 Zawody motoryzacyjne.
Kolejny sprawdzian umiejętności naszych uczniów. Jak mówił jeden z uczestników, test pisemny poszedł znakomicie, ale... skończyli na 4 miejscu :P Nie ma źle, ale szkoda, że nie było miejsca na podium :]. Trening czyni mistrza, chociaż tu już więcej okazji do niego nie będzie, bo panowie nas opuszczają. Teraz szukamy chętnych, którzy kochają motoryzację!
 
03.04.07 Wycieczka szlakiem drewnianej architektury sakralnej.
Klasy Ib i Ic, pod przewodnictwem pani Kocurek i pani Molendy, wybrały się pozwiedzać drewniane kościółki w: Górze, Miedźnej, Grzawie i Studzienicach. Lekko też zahaczyły o McDonalds'a :). Księża ciekawie opowiadali, przede wszystkim o dziejach kościołów. Mamy nadzieję, na więcej takich wycieczek.
 
Dzień Otwarty dla Gimnazjalistów.

 
29.03.07 Kolejna wycieczka Ib do Krakowa.
Jak już można było zauważyć jedna z klas pierwszych, a mianowicie Ib, dosyć często edukuje się w terenie. Wycieczki zaliczają do udanych, według nich dzięki dokonanym zakupom. Nam się jednak wydaje, że klasa ta po prostu bardzo lubi się uczyć :). Oby wam tego zapału nie brakło do końca LO ;).
 
26.03.07 Lwiątko.
Tym razem nasi młodzi fizycy wzięli udział w konkursie Lwiątko. Według uczestników poziom konkursu nie był trudny, ale łatwy również nie. Wszystko poszło zgodnie z planem. Mamy nadzieję, że poszło Wam znakomicie :).
 
24.03.07 Łukasz Lukasek, uczeń klasy Ia naszego liceum, został finalistą Olimpiady Filozoficznej w Warszawie.
Zanim osiągnął ten sukces przeszedł przez etap szkolny. Napisał pracę na temat: "Jaki związek istnieje pomiędzy wierzeniami religijnymi starożytnych Greków a ich filozofią".
W drugim etapie, który odbył się w Bielsku-Białej Łukasz Lukasek przeszedł przez egzamin pisemny (esej + test) oraz ustny. Wyniki tego sprawdzianu pozwoliły mu na wyjazd do Warszawy, gdzie po napisaniu bardzo szczegółowego testu zdobył tytuł finalisty Olimpiady.
 
21.03.07 Teatr Gilus przy Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach zajął I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych o tematyce profilaktycznej.
Przegląd zorganizowany został przez: Zespół Szkół Samochodowych, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie.
 
Gilusomania.
Jak tradycja nakazuje, w pierwszy dzień wiosny, klasy pierwsze miały za zadanie przygotować kabarety i rywalizować ze sobą o wspaniałą nagrodę - 1 dzień gratis na wycieczkę klasową :). Klasa Ia przygotowała coś w stylu wiadomości: "fakty i mity", klasa Ib - "LO Gilowice w krzywym zwierciadle", a klasa Ic - familiadę. Było śmiesznie i wesoło, choć w niektórych wypadkach można było spotkać się tylko i wyłącznie z krytyką ;/. Niektórzy uważali, że było "daremnie", ale nie warto się tym przejmować. Miażdżącą przewagą głosów (90) wygrała klasa Ib ze Szkolną Mafią Sprzątaczek na czele, drugie miejsce zajęła klasa Ia (18 głosów), a trzecie Ic (9 głosów). No to udanej wycieczki ;).
 
20.03.07 Wyjazd do teatru klasy Ic.
Jak nam jedna z koleżanek z tej właśnie klasy powiedziała, wycieczka była to "szybka akcja", ale jakże udana :).
 
15.03.07 Koncert filharmonii.
Ze stałym "wodzirejem", ale w innym składzie. Tym razem przybyła do nas harfistka z ogrooomną i przepięknie zdobioną harfą, która kosztuje tyle, ile "dobry samochód". Niektórzy obawiali się, czy owa harfa nie przeważy tej malutkiej kobietki, ale było OK. Nawet uczniowie mogli spróbować swoich sił :D Czyżby wśród nas były ukryte talenty?
 
Wycieczka do Krakowa klasy Ia.
No i kolejny wyjazd o charakterze dydaktycznym. Tym razem klasa pani profesor Majtyki wyjechała zgłębiać tajniki Renesansu na przykładzie Krakowa ;). W końcu każdy z nas wie, że nauka na świeżym powietrzu cieszy się wielkim uznaniem wśród uczniów ;). Co tu więcej pisać, pozwiedzali, poznali i wrócili.
 
Kangur matematyczny.
Najwybitniejsi uczniowie naszej szkoły podeszli do matematycznego konkursu Kangur. Jak mówili uczestnicy, poziom nie był aż tak trudny, a na pytanie "jak ci się podobało?" odpowiedziano "byłoby lepiej, gdybyśmy nie musieli za niego płacić".
 
12-14.03.07 Rekolekcje wielkopostne.
Pierwszy dzień rozpoczął się modlitwą i prelekcją o miłości, którą prowadziła pracownica Pszczyńskiej Poradni Życia Rodzinnego. Niektórzy się zdołowali (z oczywistego powodu, braku chłopaka :P), inni słuchali uważnie, a niektórzy czytali jakieś gazety i biernie podchodzili do tak ważnego tematu. Następnie odbył się wykład rekolekcjonisty Ojca Emila Pacławskiego, który odnosił się do kolejnych rodzajów miłości... było po prostu dla większości ciekawie. Na zakończenie była modlitwa.
Drugiego dnia odwiedził nas ks. Andrzej Maślanka, który "żeby nas nie zanudzać" postanowił zrezygnować z prelekcji, a skupić się na swoim jakże interesującym pobycie na Alasce oraz ogrooomnych warzywach, które tam rosną :P. Co tu dużo pisać, warzywa były najbardziej interesujące :P (nasz gość opowiadał na podstawie swoich zdjęć).
Trzeciego dnia, udaliśmy się do kościoła we Frydku, na spowiedź, pełną eucharystię i Słowo Boże. Ojciec rekolekcjonista poruszył tematy, które niektórych zbulwersowały, a innym dały wiele do myślenia.
Dziękujemy wszystkim gościom, którzy zgodzili się na to, by przeżywać z nami te coroczne spotkania.
 
08.03.07 I Zawody Piłki Nożnej Dziewcząt.
Nasze kochane dziewczyny, chcąc nie chcąc, trafiły do "drużyny śmierci". Między innymi znajdowały się w niej takie szkoły jak: LO Chrobry i ZSO z Pawłowic. Mimo niepełnego składu, w którym pojechały nasze reprezentantki poszło im całkiem nieźle! Pierwszy mecz rozegrany z tzw. "Samochodówką" wygrały 3:0. Drugi mecz z Pawłowicami zremisowały 0:0 (mecz był rozgrywany bardzo brutalnie). Trzeci mecz rozgrywany był z LO Chrobrym i tylko w tym meczu nasza szkoła straciła jedną jedyną bramkę przez całe zawody, no i czwarty mecz, który był dla nas już ostatnim i jak się po wyniku wydaje bardzo łatwym, gdyż wygrałyśmy 6:0. No niestety pech chciał, że choć z takim wynikiem dotarłyśmy do końca grupowych rozgrywek, to do półfinału niestety już się nie dostałyśmy ;( Ale następnym razem będzie lepiej! W końcu damy radę!
 
12-25.02.07 FERIE
 
10.02.07 Studniówka.

 
12.01.07 Próby przed studniówką (format XVID, rozdz. 320x240).
kl. IIIb (2min33s; 14,5MB)
kl. IIIa (3min12s; 15,5MB)
kl. IIIa (2min37s; 10,7MB)
 
27.12.06 Koncert Świąteczny.

 
21-23.12.06 Akcja charytatywna "Pomóż innym w święta".
 
01.12.06 Światowy Dzień Walki z AIDS.

 
15-19.11.06 Seminarium kontaktowe Socrates Commenius.
 
26.10.06 Ib edukuje się w Krakowie.
 
08.09.06 Wycieczka integracyjna klasy Ic.
 
04.09.06 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007.

 
VII-VIII 2006 WAKACJE


Wiadomości archiwalne


.::Powrót::.