Projekt EKOLOGIA

Zwiedzanie stacji uzdatniania wody
zajęcia w ramach projektu

28 stycznia grupa uczniów biorąca udział w projekcie ekologicznym: „Czy zabraknie nam wody?” udała się do stacji uzdatniania wody w Goczałkowicach-Zdroju. Kompleks składa się z dwóch ciągów technologicznych: GO-CZA I i GO-CZA II.

Zanieczyszczenia powietrza - liczy się tylko dawka?
zajęcia w ramach projektu

Drugi semestr realizacji programu „Trzy żywioły” w ramach projektu „Ekologia” mamy za sobą. Uczniowie naszego liceum realizowali moduł Powietrze a w nim zagadnienie „Zanieczyszczenia powietrza - liczy się tylko dawka?”

Bakterie na produktach pokarmowych
zajęcia w ramach projektu

Uczniowie realizujący w naszej szkole interdyscyplinarny projekt ekologiczny nawiązali współpracę z pracownią mikrobiologii partnera projektu, firmą SGS - akredytowanymi laboratoriami w Pszczynie. Uczniowie postanowili zbadać tempo wzrostu kolonii bakteryjnych na produktach pokarmowych przetrzymywanych w różnych warunkach temperatury.

Białka, sacharydy i tłuszcze
zajęcia w ramach projektu

W ramach projektu EKOLOGIA w naszej szkole organizowane są zajęcia teoretyczno-praktyczne z chemii. Prowadzone są przez panią prof. Magdalenę Szuster i panią prof. Alicję Folwarczny. Uczestnicy zajmują się wykrywaniem związków organicznych w produktach pokarmowych.

Innowacja pedagogiczna w naszym Liceum w roku szkolnym 2011/2012
Projekt Ekologia - innowacyjny, interdyscyplinarny program nauczania
przedmiotów matematyczno-przyrodniczych metodą projektu

W ramach projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, od 1 września 2011 roku w naszej szkole będzie wdrażany interdyscyplinarny program edukacyjny. Celem programu jest rozwijanie zainteresowań przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi wśród uczniów.

KL KL
© LO Gilowice