Projekt Comenius - Uczenie się przez całe życie
Curiosity - Creativity - Competence

Podsumowanie projektu
logo CCC

Na zakończenie projektu powstała praca Methods Booklet przedstawiająca zdobyte doświadczenia w czasie wspólnych spotkań szkół partnerskich.

logo EU
Spotkanie projektowe w Taborze (Czechy) i w Wels (Austria)

Na kolejne i już ostatnie spotkania w ramach projektu "Comenius" wyruszyliśmy w nocy z 24 na 25 kwietnia. Tym razem odwiedziliśmy Czechy i Austrię, gdzie odbyło się podsumowanie projektu.

Spotkanie projektowe w Reggio Emilia, Włochy

Kolejne spotkanie w ramach projektu "Comenius" odbyło się w dniach 16.03 - 20.03.2015 r. we Włoszech, w mieście Reggio Emilia. Nasze liceum reprezentowały uczennice klas drugich: Paulina Siuta, Patrycja Rom i Kinga Niesyto razem z opiekunami panią Barbarą Foltyn, panią Aliną Gmur i panią Kariną Kurzycą.

VII spotkanie projektowe w Kisvárda, Węgry
Comenius Węgry

Nasza węgierska przygoda (10-14.11.2014) rozpoczęła się nocną podróżą pociągiem do Budapesztu. Pierwsze zetknięcie z kulturą i architekturą Węgier nastąpiło podczas wędrówki reprezentacyjną aleją Andrássyego do Placu Bohaterów, gdzie wokół władczych książąt madziarskich w szerokim półkolu gromadzą się najważniejsi węgierscy królowie i bojownicy o wolność (Pomnik Milenium).

Spotkanie projektowe na Rodos, Grecja
Comenius Grecja

To już szóste spotkanie w ramach projektu COMENIUS, które odbyło się w terminie 06.10-10.10.2014r. w Grecji na wyspie Rodos, gdzie młodzież z 9 państw realizowała temat „Sport: idea olimpijska - zwalczanie ksenofobii”. Tym razem przedstawicielkami z naszej szkoły były tegoroczne maturzystki: Monika Konieczny oraz Milena Niewdana z panią dyrektor Barbarą Foltyn oraz panią Teresą Molendą w roli opiekunów.

Spotkanie projektowe w Närpes, Finlandia
Comenius Finlandia

Kolejne projektowe spotkanie z cyklu "Comenius" odbyło się 14-19.09.2014r w Finlandii. Tym razem młodzież z Grecji, Polski, Włoch, Litwy, Austrii, Czech, Węgier, Finlandii i Turcji zebrała się w małym miasteczku Närpes pod tematem "Muzyka". Ten szeroko pojęty zakres zrealizowano po mistrzowsku. Tym razem naszymi gilowickimi przedstawicielami byli maturzyści Joanna Konerska, Karol Szuster i Natalia Odrobińska z panią Aleksandrą Stuczyńską w roli opiekuna.

Czwarte spotkanie projektowe: WILNO, LITWA
Spotkanie projektowe - Litwa

7 kwietnia 2014 roku troje uczniów naszego Liceum: Karolina Pękała, Michalina Drewniak i Jarosław Bryja pod opieką pani dyrektor Barbary Foltyn i pani Anny Woźnikowskiej-Tyc wyruszyło na spotkanie ze sztuką w ramach uczestnictwa w kolejnym, czwartym już spotkaniu projektowym. Miało one miejsce w dniach 7 - 11 kwietnia na Litwie, w stolicy kraju - Wilnie. Organizatorem spotkania było Konserwatorium Muzyczne - szkoła Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos Konservatorija a uczestnikami nauczyciele i młodzież ze wszystkich krajów partnerskich projektu.

Goście z zagranicy w ramach projektu Comenius
Spotkanie projektowe - Polska

W dniach 17 - 21 marca 2014 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach odbyło się kolejne spotkanie uczestników projektu Comenius Curiosity - Creativity - Competence poświęcone geografii i ekonomii. Wzięli w nim udział przedstawiciele ze wszystkich krajów partnerskich liceum, tj. z Turcji, Austrii, Węgier, Włoch, Litwy, Grecji, Finlandii i Czechów.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz cała Społeczność Uczniowska Liceum Ogólnokształcącego
w Gilowicach składa serdeczne podziękowania
wszystkim Rodzinom goszczącym u Siebie uczniów z krajów partnerskich
projektu Comenius Curiosity - Creativity - Competence
w czasie spotkania w Polsce w dniach 17 - 21 marca 2014.
Dziękujemy za Państwa gościnność, otwartość i wsparcie, wkład pracy i poświęcony czas.

Drugie spotkanie projektowe Antalya, Turcja
spotkanie w Turcji

Drugie spotkanie projektowe miało miejsce w tureckim mieście Antalya w dniach od 4. do 8. listopada 2013 r. Poświęcone było kulturze i sztuce. Liceum w Gilowicach reprezentowały uczennice klas trzecich: Marta Ajchler, Iwona Mandla, Justyna Chowaniec i Olga Noga, pod opieką pani dyrektor Barbary Foltyn oraz nauczycielek: Aliny Gmur (język angielski) i Doroty Tobiasz (język polski, filozofia).

Pierwsze spotkanie projektowe WELS, AUSTRIA
spotkanie w Wels

W dniach 30.09 - 04.10.2013 p.dyr. Barbara Foltyn oraz p. Anna Woźnikowska-Tyc wraz z przedstawicielami pozostałych krajów partnerskich uczestniczyły w pierwszym spotkaniu projektowym, które miało miejsce w Wels w Austrii.

Uczestnicy wzięli udział m.in. w wykładzie dot. wspierania uczniów szczególnie uzdolnionych, spotkaniu z przedstawicielami austriackiej Agencji Narodowej oraz szkoleniu poświęconym wykorzystaniu platwormy e-twinning do celów projektu. Partnerzy zwiedzili również szkołę w Wels, dokonali prezentacji swoich szkół oraz opracowali plan kolejnych trzech spotkań, które odbędą się w Turcji, Polsce i na Litwie. Mieli również możliwość wymiany doświadczeń i porównania systemów edukacji w poszczególnych krajach partnerskich. Integracji sprzyjały także: wizyta w muzeum w Wels oraz zwiedzanie Linz i Salzburga.

pierwsze wydanie gazetki projektu ->
wydawca: szkoła w Austrii, BRG Wels /koordynator projektu/
Projekt Comenius w Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach
logo EU

Od września br. w Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach realizowany jest Wielostronny Partnerski Projekt Szkół w programie Comenius Uczenie się przez całe życie pod hasłem Curiosity - Creativity - Competence.

logo CCC

Projekt adresowany jest do nauczycieli oraz do uczniów w wieku 13-19 lat i ma na celu promowanie uczniów szczególnie uzdolnionych. Partnerami gilowickiego Liceum są szkoły z następujących krajów: Austria (główny koordynator projektu), Finlandia, Czechy, Turcja, Grecja, Litwa, Włochy i Węgry.

© LO Gilowice