Osiągnięcia

Tutaj znajdziecie informacje o sukcesach, jakie odnosi młodzież naszego liceum w różnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych.

Rok 2012/2013

Jakub Jasiołek (Ia) - nagroda I stopnia w III Powiatowym Konkursie na Najciekawszą Prezentację Multimedialną z Matematyki (03.2013, Pszczyna);

Joanna Konerska (Ia) - wyróżnienie w III Powiatowym Konkursie na Najciekawszą Prezentację Multimedialną z Matematyki (03.2013, Pszczyna);

Mariusz Karcz (IIa) - tytuł finalisty XXXV Regionalnego Konkursu Rozkosze Łamania Głowy (5.02.2013, Uniwersytet Śląski);

Marta Ajchler (IIa) - I miejsce w konkursie poezji śpiewanej oraz Grand Prix XXI Turnieju Recytatorskiego (15.11.2012, Wola);

Sonia Szymakowska (Ic) - II miejsce w kategorii głównej XXI Turnieju Recytatorskiego (15.11.2012, Wola);

Rok 2011/2012

Marta Ajchler (Ia) przy akompaniamencie Justyny Chowaniec (Ib) - II miejsce w wojewódzkim konkursie piosenki poetyckiej (10.05.2012, Pszczyna);

Kornelia Pietrauszka (IIIa) - I miejsce w powiatowym konkursie ortograficznym „Złote Pióro” i tytuł Mistrza Ortografii;

Klaudia Dutka (Ib) - II miejsce w II konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce matematycznej (03.2012, Pszczyna);

Michał Gellner (IIIa) - III miejsce w II konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce matematycznej (03.2012, Pszczyna);

Monika Pustelnik (Ia) - wyróżnienie w II konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną o tematyce matematycznej (03.2012, Pszczyna);

Maria Chrząszcz (IIa) - tytuł finalisty XXIV Olimpiady Filozoficznej na etapie okręgowym w Bielsku-Białej;

Marta Ajchler (Ia) - I miejsce w konkursie poezji śpiewanej „W Żółtych Płomieniach Liści” (24.10.2011, Brzeszcze), I miejsce w V Barbórkowych Potyczkach Gawędziarzy „Brzeszczanie kontra sąsiady zza miedzy” (8.12.2011) i wyróżnienie w XX Turnieju Recytatorskim (23.11.2011);

Anna Komandera (IIc) - III miejsce w V Barbórkowych Potyczkach Gawędziarzy „Brzeszczanie kontra sąsiady zza miedzy” (8.12.2011) i wyróżnienie w XX Turnieju Recytatorskim (23.11.2011);

Klaudia Gwóźdź (IIb) - wyróżnienie w XX Turnieju Recytatorskim (23.11.2011);

Aneta Gawełek (IIb) - I miejsce w konkursie recytatorskim poezji Czesława Miłosza „Muzyka Słów” w Brzeszczach (24.10.2011);

Rok 2010/2011

Justyna Odrobińska (IIb) - tytuł laureata i nagroda publiczności za najlepszą prezentację pracy w Ogólnopolskim Konkursie na Pracę „Chemia a Ekologia”;

Krzysztof Nycz (IIa) - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Grafiki Komputerowej „Kim jestem? - Moje metamorfozy”;

Mateusz Przewoźnik, Tomasz Nagi (IIb) - I miejsce w konkursie piosenki europejskiej i wyróżnienie w Regionalnym Konkursie piosenki frankofońskiej;

Kornelia Pietrauszka (IIa) - I miejsce w powiatowym konkursie ortograficznym „Złote Pióro” i tytuł Mistrza Ortografii;

Anna Mandla (Ic) - II miejsce w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną z matematyki;

Anna Komandera (Ic) - I miejsce w międzygminnym konkursie recytacji w gwarze śląskiej „Potyczki sąsiadów zza miedzy” w Brzeszczach i II miejsce w gminnym konkursie recytacji w gwarze śląskiej w Miedźnej;

Klaudia Gwóźdź (Ib) - II miejsce w międzygminnym konkursie recytacji w gwarze śląskiej „Potyczki sąsiadów zza miedzy” w Brzeszczach i wyróżnienie w gminnym konkursie recytacji w gwarze śląskiej w Miedźnej;

szkolna grupa teatralna - III miejsce w przeglądzie teatrów „O tort Baby Jagi”;

Anna Gamża, Marta Kowalik, Klaudia Dutkiewicz, Klaudia Bienioszek, Iwona Przybyła, Dorota Goc, Daria Szatkowska, Aleksandra Pikos i Zofia Furczyk (IIIb) - I miejsce w ogólnopolskim konkursie na spot filmowy pt. „Handel ludźmi naszymi oczami”

Rok 2009/2010

Marta Kowalik z kl. IIb w sobotę 26 czerwca 2010r. w Gdańsku odebrała nagrodę - wycieczkę do Szwecji - za zdobycie I miejsca w konkursie na komiks pt. „Solidarność Narodów” przeprowadzonym przez Obywatelskie Centrum Sztuki i Edukacji „e 66” w Gdańsku oraz Fundację Wspólnota Gdańska.

Małgorzata Nowicka z kl. IIIb została 5 czerwca laureatką XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Ten sukces otworzył jej możliwość studiowania na wielu uczelniach wyższych z pominięciem rekrutacji. Już dzisiaj, jako laureatka może wybierać kierunki studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim, a ma do wyboru biologię, chemię, ochronę środowiska i geologię. Nauczycielem prowadzącym laureatkę była „pani od geografii” mgr Teresa Molenda.

Kamil Łysek (Ia) - 31 maja 2010r. został wyróżniony w Wojewódzkim Konkursie Grafiki Komputerowej „Kim jestem? - Moje metamorfozy”, zorganizowanym przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART.” w Czechowicach-Dziedzicach pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Starosty Bielskiego.

Marta Kowalik, Małgorzata Falewicz i Anna Gamża (IIb) zdobyły wyróżnienie w konkursie plastyczno-historycznym pt. „Przywróćmy pamięci dziedzictwo kulturowe Żydów”, zorganizowanym przez Śląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „Oświata” w Katowicach oraz Fundację ORCHAIM.

Hiacynta Dobry, Paulina Stach i Waldemar Morończyk (IIa) zakwalifikowali się do finału wiedzy o samorządach terytorialnych.
18 czerwca w Bibliotece Śląskiej będą walczyć o główną nagrodę - wyjazd do Parlamentu Europejskiego. Sukces uczniów poprzedzony był udziałem w warsztatach, na które zaprosiła uczniów Młodzieżowa Akademia Samorządowa, prowadzona przez Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki i Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Uczennica klasy IIIb, Małgorzata Nowicka 17 kwietnia 2010r. została finalistką XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
W czerwcu, w Białowieży, Małgosia będzie walczyć o tytuł laureata, ale już dzisiaj, będąc finalistką, ma zapewniony indeks między innymi Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku biologii, chemii, ochrony środowiska, geologii.

Aneta Gawełek, uczennica klasy Ib została 10 kwietnia 2010r., jako jedyna w Polsce pierwszoklasistka, laureatką Olimpiady Filozoficznej.
Ten ogromny sukces otworzył jej możliwość studiowania na UW filozofii, matematyki, kulturoznawstwa, politologii, socjologii, europeistyki, stosunków międzynarodowych.
Przywileje przy przyjęciu na studia przewiduje również UJ oraz inne renomowane uczelnie.

25 marca 2010r. odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny pt. "Ziemia Pszczyńska w okresie Powstań Śląskich i plebiscytu w latach 1919 - 1921".
W konkursie brały udział cztery nasze uczennice. Z tego dwie znalazły się w pierwszej dziesiątce.
Elżbieta Nycz zajęła 3 miejsce, Agata Zawisza zajęła 9 miejsce.

Marcin Mucha (IIIb) - 18 marca 2010r. został laureatem Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz";
W etapie szkolnym konkursu ze znajomości Ewangelii św. Jana najlepiej zaprezentowali się uczniowie: Marcin Mucha (IIIb), Barbara Pikania (IIIb) i Martyna Kukla (IIc).

Uczennica kl. IIIb Elżbieta Nycz zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Rok 2008/2009

Marcin Mucha (IIa), Anna Gamża (Ib) - laureaci XII Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz" 2009;

Iwona Przybyła (Ib), Aleksandra Pikos (Ib), Dorota Goc (Ib) - finalistki XII Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz" 2009;



Dwóch maturzystów naszego ogólniaka ma już indeksy na wymarzone uczelnie.

Łukasz Lukasek, uczeń kasy IIIA, jest finalistą Olimpiady Filozoficznej, XXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej oraz VI Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Przedsiębiorczości. Dzięki sukcesom Łukasz otrzymał prawo wyboru indeksu na wybrane kierunki w większości uczelni w Polsce.

Z kolei Daniela Wybrańczyk (IIIb)jest finalistką XIII konkursu wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Indeks ma już w kieszeni, pozostaje jej jeszcze walka o indeks na konkretny wydział.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć dalszych sukcesów.
Rok 2007/2008

Elżbieta Nycz (Ib), Marcin Mucha (Ia) - laureaci Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz";

Anna Wapa (IIIa) zakwalifikowała się do II części etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej (sekcja plastyki) i tym samym znalazła się w trzydziestce najlepszych uczniów okręgu śląskiego;

Łukasz Lukasek (IIa) uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Filozoficznej;

drużyna Liceum - II miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego (3.04.2008, Pszczyna);

Małgorzata Nowicka (Ib) - wyróżnienie ex aequo w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Francja znana i mniej znana" w kategorii "obraz" w grupie wiekowej: szkoły ponadpodstawowe (26.03-2.04.2008, Tychy);

Elżbieta Nycz (Ib) - II miejsce w V Regionalnym Konkursie Wiedzy o Krajach Frankofońskich (26.03-2.04.2008, Tychy);

Karolina Micor (IIId) - I miejsce w V Regionalnym Konkursie Piosenki Francuskiej "Chanson na sukces" w grupie wiekowej: szkoły ponadpodstawowe (26.03-2.04.2008, Tychy);
Tomasz Bałuch (IIa) - II miejsce w Mistrzostwach Pszczyny w Narciarstwie Alpejskim w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne (15.02.2008, Brenna);

Agata Lewandowska (IIId) - II miejsce w Mistrzostwach Pszczyny w Snowboardzie (15.02.2008, Brenna);

drużyna Liceum - I miejsce w Mistrzostwach Pszczyny w Narciarstwie Alpejskim (15.02.2008, Brenna);

drużyna Liceum - I miejsce w Powiatowych Zawodach Szachowych w kategorii dziewcząt (8.02.2008, Goczałkowice Zdrój);

Rok 2006/2007

Agnieszka Nycz - III miejsce w kategorii „Tekst” w konkursie dziennikarskim w 2007 roku w Katowicach;

Agnieszka Pająk - II miejsce w konkursie języka niemieckiego „Alles Klar” (19.06.2007, Pszczyna);

Daniela Wybrańczyk - laureatka finału II Międzynarodowego Konkursu Historycznego - „Śląskie Zamki i Pałace” (16-17.05.2007, Jedlina Zdrój);

Karolina Micor - I miejsce w finale XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej (15.05.2007, Radziejów);

Kornelia Czernecka - tytuł Mistrza Ortografii w konkursie „Złote Pióro” (26.04.2007, Pszczyna);

Daniela Jeczeń - II miejsce w konkursie „Złote Pióro” (26.04.2007, Pszczyna);

drużyna Liceum - I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych o tematyce profilaktycznej „STOP” (21.03.2007, Pszczyna);

drużyna Liceum - I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w Szachach (2.03.2007, Pszczyna);

Agata Lewandowska - II miejsce w Mistrzostwach Pszczyny w Snowboardzie w kategorii dziewcząt (28.02.2007, Brenna);

Łukasz Lukasek - tytuł finalisty XIX Olimpiady Filozoficznej;

Marcela Lasek - I miejsce w konkursie fotograficznym - „Pszczyna na fotografii” (25.11.2006, Pszczyna);

Agnieszka Czmajduch - I miejsce w konkursie gwarowym w XV Międzygminnym Turnieju Recytatorskim (24-26.10.2006, Miedźna);

Rok 2005/2006

Agnieszka Czmajduch - II miejsce w konkursie gwarowym w XIV Międzygminnym Turnieju Recytatorskim (26-28.10.2005, Miedźna);

Rok 2004/2005

drużyna Liceum - II miejsce w III edycji powiatowego konkursu z języka francuskiego - „Que sais-je surla France” (11.03.2005, Pawłowice);

Piotr Nycz - I miejsce w konkursie gwarowym w XIII Międzygminnym Turnieju Recytatorskim (20-22.10.2004, Miedźna);

Rok 2003/2004

Szymon Hendzel - II miejsce w konkursie na karykaturę znanej osoby z DACH (21.06.2004, Pszczyna);

Dariusz Opitek - I miejsce w konkursie języka niemieckiego - „Alles Klar” (29.04.2004, Pszczyna);

Sabina Norek - III miejsce w konkursie języka niemieckiego - „Alles Klar” (29.04.2004, Pszczyna);

Agata Grzebinoga - I miejsce w konkursie „Gombrowicza spojrzenie na rzeczywistość w stulecie urodzin twórcy Ferdydurke” w kategorii pracy literackiej (29.04.2004, Pszczyna);

Anna Koczor - III miejsce w konkursie „Gombrowicza spojrzenie na rzeczywistość w stulecie urodzin twórcy Ferdydurke” w kategorii pracy literackiej (29.04.2004, Pszczyna);

Magdalena Michalak - I miejsce w konkursie „Gombrowicza spojrzenie na rzeczywistość w stulecie urodzin twórcy Ferdydurke” w kategorii pracy plastycznej (29.04.2004, Pszczyna);

Izabela Rogala - III miejsce w konkursie „Gombrowicza spojrzenie na rzeczywistość w stulecie urodzin twórcy Ferdydurke” w kategorii pracy plastycznej (29.04.2004, Pszczyna);

drużyna Liceum (Sylwia Błaszczuk, Grażyna Chrobok, Zuzanna Wilk, Sabina Kastelik, Edyta Zmudzińska, Paulina Pękala, Dominika Englart, Ilona Błaszczuk, Magdalena Dziurchałuk, Katarzyna Piłatyk, Elżbieta Cholewka, Maria Kocurek, Aleksandra Slesiona, Dariusz Pękala, Łukasz Przewoźnik) - IV miejsce w finale Regionalnego Konkursu Projektów „Wpływ osiągnięć fizyki na rozwój cywilizacji” (2.04.2004, Tychy);

Monika Piłatyk - II miejsce w XIII konkursie Recytacji w Gwarze Śląskiej (25.03.2004, Chorzów);

Rok 2001/2002

drużyna Liceum - II miejsce w V Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych „O Tort Baby Jagi” (17-18.04.2002, Miedźna);

Rok 2000/2001

drużyna Liceum - III miejsce w IV Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych „O Tort Baby Jagi” (25-26.04.2001, Miedźna);

 

Karolina Micor - I miejsce w konkursie Karaoke;

Katarzyna Dziedzioch, Marcin Łaskawiec i Adrian Pistelok - IV miejsce w konkursie języka niemieckiego „Beruhmte DACH - Pesonlichkeiten”;

drużyna Liceum - III miejsce w konkursie niemieckim „Anegdoten uber DACH - Pesonlichkeiten”;


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
© LO Gilowice