nprcz
książki
Mikołajkowe czytanie
Mikołajkowe czytanie

W czwartek 6 grudnia społeczność naszej szkoły zebrała się w amfiteatrze by wspólnie z Mikołajem i jego świtą.... poczytać literaturę! Każda z klas przygotowała i odczytała fragment wybranej książki.

Mamy nowe książki
oprawianie książek

Do biblioteki dotarła już pierwsza część zamówionych bestsellerów. W przyszłym tygodniu będą mogły trafić do rąk czytelników. Obecnie są opracowywane w systemie MOL, pieczętowane i oprawiane. Uczniowie klas pierwszych pomogli skrócić proces przygotowania ich do wypożyczeń.

"ŚWIAT WOKÓŁ NAS" - Spotkanie z podróżnikiem
Zdzisław Rabenda

W środę 7 listopada odwiedził nas Zdzich Rabenda - zawodowy gawędziarz, przewodnik, miłośnik sportów ekstremalnych, gór i fotografii. Od wielu lat jeździ w bardziej i mniej odległe zakątki naszego globu poznając piękno przyrody, kulturę i dorobek cywilizacji człowieka. Na co dzień łączy swoje zainteresowania z wykształceniem antropologa i animatora kultury. Prowadzi na terenie całego kraju działalność edukacyjną pod szyldem TYŚ WIDZIOŁ, w ramach której realizuje prezentacje oraz warsztaty o tematyce etnologiczno-podróżniczej.


ANKIETA DLA UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI
Bibliotekarz zachęca wszystkich uczniów, ich rodziców i nauczycieli do zaangażowania się w stworzenie listy zakupów książek do biblioteki szkolnej. W dzienniku elektronicznym do 12 października każdy może zaproponować pięć tytułów nowości wydawniczych dla młodzieży, które powinny znaleźć się w naszej wypożyczalni. Jeszcze w tym roku kalendarzowym możemy wydać 5 tysięcy złotych. Zakupione książki, po opracowaniu od razu trafią w ręce czytelników.

KONKURS FOTOGRAFICZNY
Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym "Przyłapani na czytaniu".
Organizatorem konkursu jest Pracownia Edukacji Czytelniczej Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Termin nadsyłania prac: 1-12 października 2018 r., szczegóły w regulaminie.
Spotkania z rodzicami

Na spotkaniach z rodzicami w dniach 13 i 20 września 2018 roku poinformowaliśmy gości o uczestnictwie szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Wychowawcy przedstawili rodzicom przygotowaną przez bibliotekarza prezentację "Dlaczego warto czytać" o wpływie czytania na rozwój dzieci i młodzieży, a także o pozytywnych efektach czytania dla osób starszych.


© LO Gilowice