Chemia w szkole

Doświadczenia chemiczne w czasie Dnia Otwartego 2013
Dzień Otwarty - chemia

Chemia jest prawdziwym fenomenem wśród nauk ścisłych. To właśnie dzięki niej możemy logicznie wytłumaczyć zjawiska zachodzące wokół nas, teoria podpierana jest doświadczeniami, abyśmy mogli mieć lepszy pogląd na otaczający nas świat.

My, fakultetowicze chemiczni mamy wspaniałą okazję zagłębiać się w odkrywanie wielu interesujących zjawisk dzięki teorii, jak również namacalnie - poprzez eksperymenty. Chcieliśmy podzielić się naszą wiedzą oraz zaprezentować swoje umiejętności naszym młodszym znajomym - gimnazjalistom, którzy stoją przed trudnym wyborem szkoły średniej.

Marta Ajchler, IIa
Wyjazd fakultetu chemicznego
wyjazd chemia

Dnia 9 marca 2013 roku fakultet chemiczny klas III wziął udział w zajęciach organizowanych przez grupę „Eksperymentatorzy” w Katowicach. Było to ciekawe spotkanie, na którym uczniowie wysłuchali bardzo interesującego wykładu i zobaczyli wiele różnych reakcji chemicznych. Uczestnicy mieli możliwość przeprowadzenia samodzielnych doświadczeń chemicznych.

Naukowa sesja chemiczna
sesja chemiczna

7 grudnia 2011 roku w hali sportowej naszego liceum odbyła się naukowa sesja chemiczna, zorganizowana dla uświetnienia obchodów Międzynarodowego Roku Chemii i Roku Marii Skłodowskiej-Curie.

Doświadczenia chemiczne w Pałacu Młodzieży

13 kwietnia odbył się kolejny, a zarazem nasz ostatni wyjazd do Pałacu Młodzieży. Tym razem poznałyśmy cukry. Bardzo ważne i trudne zagadnienie zostało opracowane teoretycznie i praktycznie.

Doświadczenia chemiczne w Pałacu Młodzieży
Doświadczenia w Pałacu Młodzieży

Dziewczyny z fakultetu chemicznego po raz kolejny odwiedziły laboratorium w Pałacu Młodzieży 9 marca. Tym razem tematem przewodnim były białka.

Wyjazd do Pałacu Młodzieży
Doświadczenia w Pałacu Młodzieży

05.01.2010r. znów byliśmy w Pałacu Młodzieży. Tym razem przeprowadzaliśmy doświadczenia na alkoholach.

Wyjazd do Pałacu Młodzieży
Doświadczenia w Pałacu Młodzieży

17.11.2009r. odbył się kolejny wyjazd do Pałacu Młodzieży w Katowicach na doświadczenia chemiczne oraz krótki wykład.

Nowa pracownia chemiczna
Pracownia chemiczna

Od tego roku szkolnego pracownia chemiczna w naszej szkole uległa całkowitemu remontowi. Sala została odświeżona i wyposażona w nowoczesny, bezpieczny sprzęt laboratoryjny. Szklane dygestorium znakomicie ułatwia uczniom zrozumienie wielu przemian chemicznych. Nasza pracownia jest JEDNĄ Z DWÓCH tak nowoczesnych szkolnych sal chemicznych na Śląsku! Sprzęt jest profesjonalny i przewyższa standardy wielu pracowni Uczelni Wyższych.

Wyjazd do Pałacu Młodzieży

13.10.2009r. odbył się wyjazd do Pałacu Młodzieży w Katowicach. Nie były to zwykłe wykłady, czasem mało interesujące, ale ciekawie zorganizowana lekcja, na której uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia chemiczne pod nadzorem młodego nauczyciela.
Zajęcia dały nam możliwość sprawdzenia swoich umiejętności laboratoryjnych, które nabyliśmy w szkole oraz umożliwiły szybsze zrealizowanie materiału, gdyż omawiany temat nie musi być ponownie przeprowadzany na lekcji ;)

© LO Gilowice