Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny Dni na przełomie starego i nowego roku to czas podsumowań i postanowień, które w myślach wybuchają z wielką intensywnością niczym fajerwerki - i tak jedni w 2013 roku przyłożą się do nauki, inni znajdą lepszą pracę, jeszcze inni będą chcieli schudnąć, ktoś być może zastanowi się nad rzuceniem palenia... Często zapominamy jednak jak ważne w naszym życiu są uczucia wyższe i jakim istotnym zagadnieniem jest miłość.

Tradycyjny koncert noworoczny przybrał nową zupełnie postać, nową formę. Uczniowie Liceum biorący udział w przedsięwzięciu pragnęli tym razem ukazać różne oblicza miłości - jej mitologiczne początki, wzruszającą biblijną definicję, miłość nieszczęśliwą jak i tę gorącą, bezgraniczną, zmysłową, rozpatrywali pojęcie miłości w odniesieniu do naszych czasów. Próbowali rozwiązać kwestię sporną: przypadek czy przeznaczenie?

Wszystko to miało na celu skłonienie do przemyśleń, jakie priorytety w dzisiejszych czasach stawia sobie człowiek i czy pośród nich znajduje się miłość, wierność, ciepło i gwarancja bezpieczeństwa dla drugiego człowieka.

Na cudowny klimat styczniowego wieczoru składał się nie tylko wspaniały pokaz uczniów przygotowanych przez panią Barbarę Brodę-Malon oraz panią Mariannę Kurczab, nie tylko chwytający za serce scenariusz ułożony przez panią Dorotę Tobiasz, odpowiedzialnej za organizację tegorocznego koncertu, ale również obecność prawie dwustu gości, którzy przy cieście i filiżance kawy razem z nami przeżywali wrażenia estetyczne.

Serdecznie dziękujemy za obecność. W Nowym Roku cała społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego w Gilowicach życzy wszystkim tego co najlepsze i najcenniejsze – wulkanu szczęścia i miłości.

 
© LO Gilowice