Doświadczenia chemiczne w Pałacu Młodzieży

Doświadczenia w Pałacu Młodzieży Dziewczyny z fakultetu chemicznego po raz kolejny odwiedziły laboratorium w Pałacu Młodzieży 9 marca. Tym razem tematem przewodnim były białka. Każda dostała arkusz z zadaniami, które miała samodzielnie wykonać. Oczywiście po tylu wyjazdach do laboratorium żadna nie miała problemu z posługiwaniem się profesjonalnym sprzętem oraz odczynnikami, często drażniącymi, a tym razem również żrącymi. Pan Adam, który zwykle uczestniczy w zajęciach został zastąpiony panią, która także była mile zaskoczona laboratoryjnymi umiejętnościami naszych dziewczyn.

Większość doświadczeń miała na celu pokazać, jak substancje wpływają na biała, co z kolei wiąże się z wpływem na organizm ludzki. Do zadań wykorzystywałyśmy wiele znanych produktów, spożywanych przez nas na co dzień, m.in. : jajka, mleko, ser żółty. Jak każdy wyjazd do Pałacu Młodzieży, również i ten był dla nas dydaktyczny. Białka to temat wiążący się z życiem codziennym, tak więc mając dużą wiedzę na ten temat, możemy podejmować działania z rozsądkiem.

Poprzednim razem wiele rzeczy usłyszałyśmy na temat białek, teraz mając wiedzę teoretyczną, mamy również wiedzę praktyczną.

Przygotowanie:
Aneta i Magda
© LO Gilowice