Doświadczenia chemiczne w Pałacu Młodzieży

Doświadczenia w Pałacu Młodzieży 17.11.2009r. odbył się kolejny wyjazd do Pałacu Młodzieży w Katowicach na doświadczenia chemiczne oraz krótki wykład.

Tym razem nasi uczniowie poznali właściwości chemiczne i fizyczne manganu i chromu. Każdy otrzymał zestaw doświadczeń do samodzielnego zrealizowania po krótkim instruktarzu pana Adama, który się nami opiekował. Zadań było 9, różnego typu. Jedne odczynniki należało podgrzewać, inne starannie odmierzać, a całość zadań dziewczyny wykonywały z wielkim skupieniem. Kolejny wyjazd, który dostarczył nam ogromną dawkę wiedzy i doświadczenia, które z pewnością się przydadzą :)

Tego samego dnia odbyły się wykłady. Teoria oraz wiele zadań pozwoliło nam zrozumieć budowę białek oraz ich funkcje w naszym organiźmie. Lekcja dostarczyła nam wiele informacji, które zapewne przydadzą się na maturze. Trzeba zauważyć, że będąc na takim wykładzie zdobywamy pewne wskazówki, dzięki którym w życiu codziennym jesteśmy ostrożniejsi. Uczymy się nie tylko po to by zdać dobrze egzamin, ale po to, by z życia korzystać rozsądnie oraz, by podzielić się wiedzą z innymi.

Przygotowanie:
Magda i Aneta
© LO Gilowice